Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Samorządowym nr 2 im. Marii Konopnickiej w Brzozowie

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Samorządowym nr 2 im. Marii Konopnickiej w Brzozowie

W Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. W sali widowiskowej placówki zebrała się cała społeczność przedszkolna, aby uczcić ten dzień w sposób szczególny. Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Bożena Dąbrowiecka i Anna Pietryka Na wstępie dyrektor przedszkola – pani Jolanta Szarek ogłosiła, co następuje:

Ogłaszamy wszystkim i wszędzie, że dziś Dzień Pluszowego Misia

w naszym przedszkolu będzie”.

Po uroczystym powitaniu dzieci i nauczycieli z poszczególnych oddziałów przedstawiono gościa specjalnego – maskotkę Misia Uszatka, obchodzącego w tym dniu swoje urodziny. Nastąpiło również serdeczne powitanie wszystkich pluszaków przyniesionych do przedszkola przez dzieci. Największą niespodzianką dla naszych wychowanków było przedstawienie teatralne „Bal w pokoiku lal” w wykonaniu aktorów żywego słowa. W postacie bohaterów spektaklu wcielili się nauczyciele
z naszej placówki:
Anna Adamska, Eliza Boroń, Kamila Herbut, Katarzyna Kołodziejczyk i Anna Pietryka. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, która sięga ubiegłego stulecia. Wraz ze swoimi ulubionymi misiami brały udział w zabawach integracyjnych przy misiowych piosenkach: „Pokochaj pluszowego misia”, „Dwa misie”, „Jadą, jadą misie”.
Dużą atrakcją dla przedszkolaków był konkurs dla pań „Wyjadanie miodku”. Trzy losowo wybrane panie nauczycielki miały
za zadanie, bez użycia łyżki, jak najszybciej zjeść miodek z talerzyka. Dostarczyło to dzieciom dużo śmiechu i dobrej zabawy. Podczas całej uroczystości towarzyszył zebranym
Misiowy okrzyk: „Czy to wczoraj, czy to dzisiaj, dobrze mieć przy sobie misia”. Wreszcie nadszedł czas na złożenie uroczystej przysięgi:

Z okazji Dnia Pluszowego Misia – My dzieci z przedszkola nr 2 w Brzozowie przyrzekamy, że zawsze przytulać będziemy wszystkie misie, krzywdy im zrobić nie damy i o nich pamiętamy!

Na koniec Dnia Pluszowego Misia wszyscy złożyliśmy naszemu jubilatowi moc najserdeczniejszych życzeń, wręczając Uszatkowi cukierkowy tort. Za uczestnictwo w uroczystości nasi wychowankowie otrzymali pamiątkowe medale oraz urodzinowe cukierki.

Zwieńczeniem tego święta były okolicznościowe zdjęcia w Misiowej Fotobudce.

Przytulajmy nasze misie, no bo przecież….miś ma uszy do targania,

po to misiem jest…żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez…”

Bożena Dąbrowiecka

Anna Pietryka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *