18 czerwca w grupie Wędrowniczki odbyły się zajęcia koleżeńskie, prowadzone przez Panią Elżbietę Sroczyńską. Cały tydzień dzieci poznawały różne kraje Europejskie, a w czwartek przyszła kolej na Włochy. Na początku zajęć przedszkolaki otrzymały bilety upoważniające ich do podróży, do tego pięknego kraju. Następnie mogły poznać najważniejsze zabytki, które będąc we Włoszech obowiązkowo trzeba zobaczyć, usłyszały wiele ciekawostek dotyczących tego regionu Europy i tradycji z nim związanych. Nie zabrakło również zabaw ruchowych do znanych włoskich utworów i zajęć zręcznościowych z nakręcania makaronu spaghetti. Na zakończenie zajęć dzieci zapoznały się ze sposobem przygotowywania prawdziwej włoskiej Margherity, następnie w grupach przygotowywali własne pizze, które później z wielkim apetytem zajadały.












