WSPÓŁPRACA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2  IM. M. KONOPNICKIEJ Z RÓŻNYMI PLACÓWKAMI W GMINIE BRZOZÓW

WSPÓŁPRACA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 IM. M. KONOPNICKIEJ Z RÓŻNYMI PLACÓWKAMI W GMINIE BRZOZÓW

Nasze przedszkole już od kilku lat współpracuje z wieloma różnymi instytucjami i placówkami w Gminie Brzozów. W obecnym roku szkolnym 2018/2019 nawiązaliśmy współpracę z Domem Pomocy Społecznej dla Dzieci oraz z Dziennym Domem Pobytu w Brzozowie.

Dnia 7 grudnia tj. piątek, nauczycielki wraz z dyrektor Jolantą Szarek oraz wicedyrektor Jadwigą Krokis, wybrały się do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP „Brzozów Zdrój.” Celem wyjścia było zaprezentowanie podopiecznym Domu krótkiego montażu słowno – muzycznego pt. „Bal w pokoiku lal”. W postacie bohaterów spektaklu wcieliły się nauczycielki: Anna Adamska, Eliza Boroń, Kamila Herbut, Katarzyna Kołodziejczyk i Anna Pietryka. Nasz przyjazd został miło i serdecznie odebrany zarówno przez pracowników, jak i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Dzieci obdarowane zostały przez nauczycielki i dyrekcję naszego przedszkola kolorowymi balonami oraz słodyczami.

Do Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie dnia 30 stycznia, udały się dzieci z grupy VII „Jagódki” – oddział integracyjny, gdzie zaprezentowały obecnym Pensjonariuszom montaż słowno – muzyczny z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka.
W kilkunastominutowym przedstawieniu, wytańczyły i wydeklamowały życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków – Uczestników DDP. W trakcie występu dzieci rozdały wszystkim zebranym słodycze.

Dnia 1 lutego w Dziennym Domu Pobytu w Brzozowie na zakończenie okresu kolędowania swój koncert kolęd i pastorałek zaprezentowały dzieci z kółka wokalnego „Fruwające Anioły” pod kierunkiem pani Anny Rzepki.

Zarówno występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, jak i koncert kółka wokalnego wzruszył występujące przedszkolaki jak również Pensjonariuszy – to były piękne spektakle jedności międzypokoleniowej.

W obecnym roku szkolnym mieliśmy również przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Brzozowie, gdzie nasza grupa wokalna wystąpiła
z koncertem pieśni patriotycznych.

W ten oto sposób dajemy dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu
z rzeczywistością, co z kolei przyczynia się do chęci poznawania świata, umiejętności funkcjonowania w środowisku oraz komunikowania się z nim.

Opracowała:

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *