„LUDZIE SĄ ZRÓŻNICOWANI…” – kolejne spotkanie

LUDZIE SĄ ZRÓŻNICOWANI…” – KOLEJNE SPOTKANIE

W dniu dzisiejszym tj. 17.06.2019r./poniedziałek w naszym przedszkolu miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie są zróżnicowani”. Już po raz trzeci przedszkolaki odwiedziła Julita Haduch, 14 letnia dziewczyna z autyzmem wczesnodziecięcym, siostra jednego z naszych podopiecznych. Julita aktywnie spędziła czas w grupie VII „Jagódki” oraz V „Pszczółki”. Dzisiejsze spotkanie było warsztatowe – dzieci pod okiem uzdolnionej osoby, która w ostatnich tygodniach ukończyła kurs „technik graficznych”, wykonywały wakacyjne rysunki. Z wykorzystaniem „pro markerów” i kredek akwarelowych powstawały piękne prace. Na samym początku Julita sama naszkicowała jeden obrazek, po to aby dzieci mogły zobaczyć, w jaki sposób wykorzystuje przyniesione narzędzia do rysowania, a następnie wspierała tych, którzy poprosili ją o pomoc lub jakieś wskazówki. Pomocne w rysowaniu były także przyniesione przez nią książki, w których krok po kroku można było zobaczyć „jak rysować…..” Celem spotkania było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci sztuką poprzez różne formy plastyczne oraz wyzwalanie radości z eksperymentowania niecodziennymi narzędziami kreślarskimi. Podkreślić należy, iż wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami i z wielkim zaangażowaniem wykonywały swoje prace.

Bardzo dziękujemy Julicie za poświęcony czas i umożliwienie naszym przedszkolakom zdobycia nowych doświadczeń plastycznych.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *