Spektakl teatralny „Piotruś Pan”

Spektakl teatralny „Piotruś Pan”

Dnia 2 października grupa „Wędrowniczki” uczestniczyła w spektaklu teatralnym pt. „Piotruś Pan”, który odbył się w Brzozowskim  Domu Kultury. Wspaniała gra aktorów z Narodowego Teatru Edukacji oraz dopracowana w każdym szczególe dekoracja wprowadziła naszych małych widzów w baśniowy świat.

Głównym bohaterem spektaklu był chłopiec, który na zawsze chciał pozostać dzieckiem – Piotruś, zwany „Piotruś Pan”. Niemal całe swoje życie spędził w tajemniczej krainie zwanej Nibylandią. Po przybyciu na Ziemię poznał dziewczynkę o imieniu Wanda, z którą wyruszył w magiczną podróż pełną wrażeń do Nibylandii. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły poczynania Piotrusia i walkę z jego odwiecznym wrogiem, kapitanem Hakiem. Przygoda Piotrusia zakończyła się szczęśliwym finałem. W spektaklu wykorzystanych zostało mnóstwo efektów specjalnych, np. laserowe efekty podczas walki Piotrusia z Hakiem czy wnoszące atmosferę grozy i tajemniczości kłęby gęstego dymu. „Wędrowniczki” oklaskiwały aktorów z pierwszych rzędów z szerokimi uśmiechami na twarzach.

Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie wymieniały się wrażeniami i wypowiadały się na temat obejrzanego spektaklu. Ten dzień można z pewnością zaliczyć do bardzo udanych.

 

Katarzyna Kielar

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *