Pierwszy mikołajkowy prezent dla przedszkolaków

Pierwszy mikołajkowy prezent dla przedszkolaków

 

         Dużymi krokami zbliża się dzień na który czekają wszystkie dzieci, dzień w którym Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci – oczywiście z workiem pełnym prezentów. W  naszym przedszkolu Święty Mikołaj już zostawił prezent  w postaci podłogi interaktywnej. Jest to urządzenie działające w oparciu o komputer, czujnik wykrywający ruch oraz projektor umożliwiający zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer. Interaktywna podłoga zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier i zabaw znajdujących się w czterech pakietach:  podstawowy,  edukacyjny, do nauki kodowania, rewalidacyjny.

Możliwości podłogi interaktywnej są nieograniczone, a główne jej przeznaczenie to:

zabawa– interakcja polegająca na połączeniu ruchu z wyświetlanym obrazem. Zabawy polegają na zdobywaniu jak największej ilości punktów, omijanie przeszkód, łapaniu pojawiających się elementów. ,Podłoga interaktywna wyposażona  jest również wiele gier zespołowych jak piłka  nożna, kręgle, bilard i odkrywanie wiele  skarbów

edukacja –  specjalny pakiet animacji pozwala prowadzić edukację poprzez zabawę. Dzieci wprowadzone zostają w świat kolorów, dźwięków i przyrody. Poznają m.in. zwierzęta , pory roku, liczby czy też instrumenty muzyczne. Atrakcyjną  forma prowadzenia zajęć pozwala szybciej przyswajać nowe wiadomości, rozwijać spostrzegawczość. integrację sensoryczną czy kreatywność .

rozwój – gry i zabawy wpływają przede wszystkim koncentracje uwagi, koordynację wzrokową, słuchową, ruchową czy językową Kształtują się umiejętności analizy, syntezy i integracji materiału percepcyjnego, rozwoju orientacji przestrzennej.

Dzieci uwielbiają bawić się i uczyć z wykorzystaniem podłogi interaktywnej, dlatego cieszymy się, że dzięki staraniom dyrekcji, Święty Mikołaj mógł podarować przedszkolakom tak wspaniały prezent.

 

Agnieszka Wojdyła

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *