Dzień Seniora

DZIEŃ SENIORA

Dopiero człeku twój wiek DOJRZAŁY! Odsłania życia urok wspaniały…
(…) Więc nie narzekaj z byle powodu, masz teraz wszystko, czego za młodu
nie doświadczyłeś. Ale DOŻYŁEŚ!

            Na dzień 14 listopada przypadał w tym roku Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji dnia 29 listopada, dzieci z grupy wokalno – tanecznej udały się do Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Brzozowie, gdzie zaprezentowały przygotowane występy artystyczne dla mieszkańców. Podopieczni pani Anny Rzepki oraz pani Elżbiety Mazur uradowali serca wspaniałych Babć i Dziadków, którzy nie kryli swego wzruszenia oraz ogromnej radości. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami, a na pamiątkę każdy z mieszkańców otrzymał drobny upominek w postaci woreczka z cukierkami.

Dnia 5 grudnia natomiast, z radością gościliśmy w przedszkolu uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dla naszych Gości, podopieczni pani Anny i pani Elżbiety zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze, a także zatańczyli.

Organizując Dzień Seniora chciałyśmy pokazać dzieciom, że osoby starsze też są bardzo ważne i należy się im szacunek. Mamy nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w nasz przedszkolny kalendarz uroczystości.

 

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *