SPOTKANIE Z ARTYSTĄ – MALARZEM

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ – MALARZEM

W dniu dzisiejszym, tj. 19 grudnia w radosnej, świątecznej już atmosferze, dzieci z grupy V „Muzykanci” miały okazję poznać pracę malarza – artysty i narzędzia potrzebne mu do wykonywania swojego zawodu. Przedszkolaki odwiedziła Pani Renata Suwała, malarka z Brzozowa, z zamiłowania i hobby, która przybliżyła naszym podopiecznym to, czym zajmuje się na co dzień. W krótkiej pogadance opowiedziała do czego służą jej różnorodne pędzle, płótna, itd., zaprezentowała jak się nimi posługuje i jakie dzieła za ich pomocą tworzy, a dzieci z zaciekawieniem obejrzały przyniesione przez nią prace. Następnie przeprowadziła warsztaty plastyczne – „Świąteczna kartka”, podczas których dzieci wg własnego pomysłu, ale z pomocą „fachowca” – Pani Renaty wykonały piękne kartki. Do pracy wykorzystały wiele materiałów, które przygotowane zostały m.in. przez naszego Gościa.

Spotkanie mijało w ciepłej i radosnej atmosferze i z pewnością dostarczyło dzieciom  nowych informacji o technikach i przyborach malarskich oraz dało im inspirację do poszerzania doświadczeń artystycznych, twórczych. Serdecznie dziękujemy Pani Renacie za poświęcony przedszkolakom czas i podzielenie się swoją wiedzą, twórczością, talentem oraz za pomoc w wykonaniu świątecznych kartek. Takie spotkanie z pewnością przyczyni się do powstawania coraz piękniejszych prac naszych podopiecznych.

Przedszkolaki składając Pani Renacie gorące podziękowanie za ciekawe spotkanie, życzyły dalszej owocnej pracy i wielu sukcesów zawodowych.

 

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *