UDZIAŁ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW  W VI EDYCJI  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO: „BOHATEROWIE WIERSZYKÓW LOGOPEDYCZNYCH”

UDZIAŁ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

W VI EDYCJI

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO:

 „BOHATEROWIE WIERSZYKÓW LOGOPEDYCZNYCH”

Mowa jest jedną z najważniejszych form aktywności werbalnej człowieka i powiązana jest zarówno z rozwojem poznawczym jak i myśleniem. Wypływa z naturalnej potrzeby poznawania otoczenia i komunikowania się już od chwili przyjścia na świat dziecka. Jedynie człowiek ma zdolność zarówno mówienia, słyszenia i reagowania na przesłane komunikaty. Zatem mowa jest kluczem do wiedzy, dzięki któremu można ją gromadzić i przekazywać. Kształtuje również osobowość człowieka i jest elementem kultury w społeczeństwie.

W naszym przedszkolu systematycznie prowadzone są zajęcia z zakresu terapii logopedycznej. Głównym ich celem jest korekta wad wymowy oraz stymulowanie rozwoju dziecka w taki sposób, by potrafiło ono prawidłowo porozumiewać się z otoczeniem.

Aby terapia logopedyczna przynosiła efekty musi być prowadzona w sposób atrakcyjny dla dziecka. Dlatego też  w trakcie zajęć logopeda wykorzystuje różne metody pracy oraz korzysta z atrakcyjnych pomocy.

 

Jedną z ciekawych form pracy na zajęciach logopedycznych było przygotowanie prac plastycznych na Ogólnopolski Konkurs Logopedyczny: „Bohaterowie wierszyków logopedycznych” organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 146 w Łodzi.

W konkursie tym nasze przedszkole reprezentowali:

  • Maciej Hajduga z grupy „Muzykanci”
  • Dominika Ząbek z grupy „Biedronki”

Wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie:

„Bohaterowie wierszyków logopedycznych”

organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 146 w Łodzi

 

Celem konkursu było rozwijanie werbalnej i plastycznej aktywności twórczej dzieci, dbałość o poprawną wymowę, rozwijanie kreatywności.

Dzieci pod kierunkiem logopedy Anny Adamskiej wykonały następujące prace:

Dominika Ząbek – „Żyrafa”

Praca Macieja Hajdugi zajęła II w konkursie.

Dzieci bardzo chętnie wykonały trudne prace, które teraz wykorzystane będą podczas zajęć  z terapii logopedycznej. Posłużą one do urozmaicenia i zwiększenia atrakcyjności prowadzonych zajęć logopedycznych.

 

Małym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Anna Adamska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *