Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodziliśmy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, którego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia. Niebieski – kolor autyzmu ozdobił kilkaset budynków w całej Polsce. Przedszkolaki z naszej placówki także włączyły się do corocznej ogólnopolskiej akcji „Zaświeć się na Niebiesko”, tym razem z dużym udziałem swoich rodziców. Niektórzy z nich w swoich domach wykonali pracę plastyczną w kolorze, który tego dnia króluje – były to niebieskie odciski dłoni, wycinane lub wyklejane dłonie w tym kolorze i wiele innych pomysłów w niebieskich ramkach. Rodzice nadesłali zdjęcia swoich pociech i w ten sposób dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „Przyjacielska Dłoń w niebieskiej ramce”. Poza tym niektórzy rodzice wykonali zdjęcia swoim dzieciom, u których w stroju dominował kolor niebieski, by w ten sposób przyłączyć się w obchody „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”.

W tym roku szkolnym niestety trochę inaczej, ponieważ bez pochodów z niebieskimi balonami, bez specjalnych zajęć i spotkań w przedszkolu, ale przynajmniej w ten sposób, chcieliśmy zaznaczyć, że pamiętamy i solidaryzujemy się z osobami z autyzmem, z naszymi kolegami i koleżankami.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli naszym przedszkolakom wykonać pracę, wybrać odpowiedni strój na ten dzień oraz wszystkim dzieciom za każdą nadesłaną pracę i gest wykonany dla osób z autyzmem.

 

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *