„Zdrowo żyć – zdrowym być”

„Zdrowo żyć – zdrowym być”

„Zdrowo żyć – zdrowym być” to hasło konkursu plastycznego, który został zorganizowany wśród
dzieci 4-5-6 letnich uczęszczających do Przedszkola Samorządowego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzozowie podczas dyżuru wakacyjnego. Konkurs zorganizowany został przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Brzozowie w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Udział w nim wzięły wszystkie chętne dzieci z grupy: „Pszczółki”, „Wędrowniczki” oraz „Muzykanci”. Komisja konkursowa,
w składzie dwóch pracowników przedszkola oraz przedstawiciela PSSE miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne i staranne. Z każdej grupy wyłoniono jednak po jednej najciekawszej pracy oraz przyznano jedno wyróżnienie:

  • Marianna Bieńczak (grupa „Pszczółki”),
  • Nadia Barańska (grupa „Wędrowniczki”),
  • Adam Krokis (grupa „Muzykanci”)
  • oraz wyróżnienie – Michał Ścibor (grupa „Wędrowniczki”).

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w środę tj. 28 lipca. W czwartek natomiast wszystkie dzieci z rąk Pani Małgorzaty Szpiech – pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzozowie otrzymały dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy wyróżnieni zostali nagrodami w postaci dużych pluszaków lub piłek oraz puzzli i innych drobiazgów. 

W dniach kiedy dzieci miały możliwość rysowania pracy konkursowej omawiana była tematyka dotycząca zdrowia, zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa podczas wakacji. Omawianą tematykę rozpoczęło już spotkanie z Policjantami, które miało miejsce dnia 23.07.2021r. tj. piątek. 

Głównymi celami podczas zajęć zorganizowanych w dniach od 26-30 lipca było ukazanie dzieciom wartości zdrowia jako potencjału, którym dysponują, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie oraz kształtowanie odpowiednich postaw i nawyków. Przedszkolaki poznawały treści edukacji zdrowotnej nie tylko na zajęciach, ale przede wszystkim w czasie różnych zabaw, gier czy spacerów.

Bardzo dziękujemy pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzozowie za zorganizowanie konkursu w naszej placówce, przygotowanie nagród dla dzieci oraz za miłą współpracę. 

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *