„Ekologiczny Czerwony Kapturek” – teatrzyk w wykonaniu gr. „Jagódki”

„Ekologiczny Czerwony Kapturek” – teatrzyk w wykonaniu gr. „Jagódki”

Jednym z celów głównych tegorocznego Planu Pracy Przedszkola jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i Rodziców oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

W ramach realizowanego Planu Pracy dzieci 5-6 letnie z grupy integracyjnej „Jagódki” dnia 27 października przedstawiły swoim Rodzicom oraz kilku wybranym grupom przedszkolnym teatrzyk
pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek” z zakresu edukacji ekologicznej.

„Jagódki” odegrały wspaniałe przedstawienie teatralne o Czerwonym Kapturku, jego kuzynach oraz Wilku, którzy dzięki Panu Leśniczemu zaprzestali zaśmiecania lasu. Głównym przesłaniem spektaklu była dbałość o środowisko naturalne, a przede wszystkim nie zaśmiecanie lasów, gdyż „Jagódki” doskonale wiedzą, że lasy to źródło życia i należy o nie dbać! Dzieci zaprezentowały piosenki przypominające o tym jak ważna jest ekologia, segregacja śmieci i troska o naszą planetę.

Wszyscy widzowie z fascynacją i wielkim zainteresowaniem oglądali przepięknie występujących na scenie przedszkolaków. Dekoracja i stroje dodały uroku. Dzieci nagrodzone zostały przez Rodziców i swoich rówieśników gromkimi brawami.

Z doświadczenia wiemy, że przybliżanie i utrwalanie zagadnień związanych z ekologią i troską
o środowisko poprzez teatr czyni, że dobre praktyki wychowawcze wpajane od najmłodszych lat, zaowocują w dorosłym życiu naszych podopiecznych.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *