„Jestem Polką i Polakiem”

„Jestem Polką i Polakiem”

19 listopada w grupie Pszczółki odbyły się zajęcia realizowane w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, w którym uczestniczy nasze przedszkole. 
             Ten typ zajęć budzi wśród dzieci zainteresowanie naszym krajem i regionem, wzmacnia przywiązanie do ojczyzny i uczy szacunku dla symboli narodowych. Podczas całego tygodnia  dzieci miały możliwość utrwalić sobie wszystkie ważne informacje dotyczące Polski, poznać stroje i tańce ludowe różnych obszarów Polski, a także przysmaki regionalne, na które mogą trafić podczas wycieczki po kraju. Nasze przedszkolaki poznały podstawowe kroki „ krakowiaka” i zaprezentowały się w nim podczas wizyty Pani wice – dyrektor w naszej sali. Wielką atrakcją tego dnia była „regionalna fotobudka”, w której dzieci pozowały  do zdjęć w strojach ludowych  na tle górskiego krajobrazu. Zajęcia przysporzyły dzieciom wiele radości i dobrej zabawy.

                                                                                                              Elżbieta Sroczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *