Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Spotkanie z pisarzem

W czwartek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który w kalendarzu świąt nietypowych przypada na 3 marca. Dzień ten ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego głównym celem jest promowanie literatury. Przy okazji tego święta zorganizowaliśmy w naszej placówce spotkanie autorskie
z poetą, pisarzem dla dzieci i młodzieży oraz fotografem p. Wojciechem Ulmanem
z Zaczernia.

Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać opowieści pisarza oraz pooglądać jego piękne fotografie makro – czyli zrobione w dużym powiększeniu np. kropelki rosy, motyle itp., a także obrazy o tematyce fantastycznej. Uczestnicy spotkania mogli nie tylko podziwiać utrwalone w kadrze wyjątkowe zdjęcia, ale też poznać wiele informacji i ciekawostek ze świata niektórych ssaków, gadów, czy płazów. Melodyjne, łatwe do zapamiętania wiersze i niezwykłe zdjęcia zjawisk przyrody i zwierząt zachwyciły małych czytelników. Dzieci z zainteresowaniem słuchały utworów naszego gościa i chętnie odpowiadały na pytania, za co zdobywały punkty, za które później otrzymały nagrody w postaci książeczek.

Pisarz uświadomił wszystkim, że warto i trzeba czytać, aby rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności, odnajdywać swoje miejsce w życiu, poezji i przyrodzie – ekologii.

Na zakończenie spotkania, które przebiegało w miłej i radosnej atmosferze przedszkolaki podziękowały p. Wojciechowi za wizytę i poświęcony im czas oraz złożyły życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza.

Autorowi raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej placówce.

 

Jadwiga Krokis

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *