Ekologiczny Pokaz Mody

21 marca 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy dzień Wiosny oraz Dzień Lasu. Nadejście nowej pory roku uczciliśmy Ekologicznym Pokazem Mody Wiosennej.  Nasi mali modele i modelki prezentowali stroje w wiosennych kolorach. Dopełnieniem strojów były elementy wykonane z odpadów i surowców wtórnych, które dzieci wraz ze swoimi paniami wykonały na zajęciach w piątek (18.03.2022 r) w ramach obchodów Światowego Dnia Recyklingu. Dzieci pewnym krokiem spacerowały po wybiegu ozdobionym kwiatami oraz pozowały do zdjęć w wiosennej scenerii. Wszystkie przedszkolaki miały okazję przełamać swoją nieśmiałość i wzmocnić pewność siebie.

Pierwszy dzień wiosny to również świetna okazja, by spędzić trochę czasu wśród budzącej się do życia natury. Dlatego większość grup wybrała się na spacer aby szukać zwiastunów wiosny.

W dalszej części dnia dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie segregując ilustracje na właściwe i niewłaściwe zachowania wobec przyrody.

Bez wątpienia pierwszy dzień wiosny oprócz słonecznej pogody i troszkę wyższej temperatury przyniósł wiele uśmiechu i zadowolenia widocznego na twarzach dzieci.

 

 

Elżbieta Mazur

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *