Spotkanie z Poezją Marii Konopnickiej

VXIII Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej

W dniu 11 maja , w naszym przedszkolu, w  wiosennej atmosferze odbyło się VXIII Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej. 

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności  recytatorskich dzieci.

W konkursie wzięły udział dzieci, które na co dzień uczęszczają do naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i  pięknie recytowały wierszyki poświęcone poezji naszej Patronki. Spotkanie z poezja  uświetnił występ dzieci z grupy integracyjnej „Jagódki”, które z pomocą Pań z grupy, Joanny Śnieżek oraz Jadwigi Krokis przygotowały piękny montaż słowno-muzyczny „Czy to bajka czy nie bajka”, a także występ dziewczynek z grupy „Pszczółki”, które zatańczyły dla wszystkich zgromadzonych „Taniec z chustami” oraz „Taniec hiszpański”. Dziewczynki do występu przygotowała Pani Olimpia Jagieła-Bodzioch.

Uroczystość spotkania z poezją dostarczyła  wszystkim wiele emocji oraz radości, mamy nadzieję znowu spotkać się za rok. Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom uczestniczącym w konkursie.

 

Olimpia Jagieła-Bodzioch

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *