Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który trwał od 28 maja do 4 czerwca odbywał się w bieżącym roku pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”. W głównej mierze chodziło o pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska. 

W naszym przedszkolu w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w każdej grupie wiekowej odbywały się spotkania czytelnicze z różnymi osobami. Do wspólnego czytania dzieciom zaproszona została pani Agata Bogusz – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej – Oddziału dla dzieci  oraz pani Elżbieta Szul – pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej – Filia w Brzozowie. Nasze zaproszenie przyjął także przedstawiciel Straży Pożarnej – pan Bogdan Biedka, który przeczytał bajkę „Jak Wojtuś został strażakiem”.

Poza tym nasi podopieczni z poszczególnych grup do czytania swoich ulubionych bajek mogli zapraszać także Rodziców. Wszystkie spotkania przebiegały w miłej atmosferze i sprawiły dzieciom wiele radości. Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym Gościom oraz odważnym Rodzicom za czas poświęcony przedszkolakom.

Pamiętajmy, że wiek przedszkolny to czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze naszych dzieci. Kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych, wyzwala ekspresję dziecięcą oraz budzi wrażliwość estetyczną. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej.

 

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *