WIOSENNY  CYKL  ZAJĘĆ  W  GRUPIE  „MUZYKANCI”

W miesiącu marcu w grupie integracyjnej „Muzykanci” odbył się cykl zajęć z wykorzystaniem elementów programu wg Giny Davis „Trening Uwagi”.
Dnia 15 marca rozwijaliśmy zmysł dotyku wykorzystując „sensoryczne misie”, które można przytulać, dotykać i jednocześnie wykorzystywać do różnorakich zabaw. Dużo radości przyniosła dzieciom także praca plastyczna „Kwiaty wiosny”. Malowanie „śnieżynkami” było trochę trudne ale bardzo interesujące i dało piękny efekt. Nagrodą po zakończonych zajęciach była „gra w piłkę nożną” z wykorzystaniem nietypowej chusty animacyjnej.
Kolejne wiosenne zajęcia odbyły się dnia 22 marca. W tradycyjnym „pudełku” nie zabrakło oczywiście wiosennych rekwizytów. Poza tym przedszkolaki doskonale poradziły sobie ze znajomością wiosennych kwiatów, owadów czy zwierząt, a nagrodą za dużą wiedzę było dla nich malowanie wiosennych elementów na białej chuście animacyjnej. Zajęcia przebiegały w miłej wiosennej atmosferze.
Z kolei dnia 28 marca tematyka zabaw dotyczyła ptaków, ich dziobów i ptasich jajek. Dzieci podczas różnych aktywność poszerzyły wiedzę dotyczącą m. in. wyglądu niektórych gatunków ptaków, dowiedziały się dlaczego ptaki potrafią latać, jakie mają dzioby i jakie jaja znoszą. Aktywnością, która sprawiła dzieciom dużo radości było dmuchanie kolorowych piórek za pomocą rurki. Poza tym dzieci ozdabiały „ptasie jajka”, które być może trafią do wielkanocnych koszyków.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *