Spotkanie z Ekologiem

W dniu 29 września odbyło się spotkanie dzieci grup starszych tj. Motylki, Muzykanci, Jagódki
z EKOLOGIEM –panem Romualdem.

Przedszkolaki dowiedziały się co to jest ekologia, czym zajmuje się ekolog, co to są odpady, segregacja śmieci, recykling  . Pan Roman przypomniał dzieciom kolory pojemników do segregacji śmieci oraz z pomocą przedszkolaków wymienił jakie przedmioty należy wrzucać do danego kosza. Dzieci wiedzą,
że tak posegregowane odpady dostają drugie życie to znaczy że z tych przedmiotów zostaną wyprodukowane inne potrzebne rzeczy np. kurtki, koszulki, buty itp. Dzieci dowiedziały się, że są jeszcze takie śmieci, które nie można wrzucać do wcześniej wymienionych koszy i te śmieci należy odwieść do PSZOK  tj. do „Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych”, który w naszym mieście znajduje się na ulicy Legionistów 10. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy przedszkolaki otrzymały od gościa zadanie – przyporządkować  śmieci do odpowiedniego kosza. Oczywiście dzieci wykonały zadanie bezbłędnie.

Na koniec przedszkolaki podziękowały panu Romualdowi z Fundacji Mniejsze-Większe, za ciekawą lekcję z zakresu ekologii i obiecały, że w domu będą nadal  segregować śmieci.

Agnieszka Wojdyła

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *