CodeWeek 2023

            W dniach 7-22.10.2023r. dzieci uczęszczające na kółko zainteresowań „Kodowanie na dywanie” wzięły udział w społecznej inicjatywie w ramach której europejskie państwa „ściągają się”/ stają do przyjacielskiej rywalizacji w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska rokrocznie jest jednym z jej liderów. Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie przyłączyły się do tej inicjatywy już po raz trzeci.

Przedszkolaki w „tygodniu kodowania” realizowały zajęcia z zakresu kodowania i programowania, świetnie się przy tym bawiąc.

Celem ogólnym powyższych zajęć było promowanie nauki kodowania już od przedszkolnych lat; rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do pracy zespołowej i umiejętności pracy w zespole; wspólna zabawa.

            Za nami kolejna wspaniała przygoda kreatywnych zajęć. Udział w wyzwaniu pokazał nam, że nauka kodowania nie musi być trudna, nieciekawa czy przeprowadzona wyłącznie przed komputerem. Kodowanie i programowanie na etapie przedszkolnym, to nic innego jak ciekawe zajęcia, świetna zabawa, podczas której dzieci ćwiczą logiczne myślenie, spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz umiejętności matematyczne.

Programowanie staję się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, począwszy już od przedszkola. Mając na uwadze te zmiany w podstawie programowej włączamy naukę kodowania i programowania w naszych codziennych zajęciach.

Nie kończymy przygody z kodowaniem i programowaniem wraz z zakończeniem „tygodnia kodowania”, ponieważ dzieci uczęszczające na kółko „ Kodowanie na dywanie” biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”, którego autorem jest pani Anna Świć i przez cały rok szkolny 2023/2024 będą realizować zadania programowe w twórczy i atrakcyjny dla dzieci sposób.

Agnieszka Tabisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *