Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.  W naszym przedszkolu uroczystość tę świętowaliśmy we wtorek 7 listopada w niecodzienny sposób. Tego dnia grupy „Motylki”, „Muzykanci” i „Jagódki” spotkały się na sali widowiskowej aby „rywalizować” w konkursie wiedzy na temat bajek i postaci bajkowych. Nasze przedszkolaki pod opieką liderów – Myszki Miki, Tygryska i Czarownicy, wspaniale poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami. Między innymi rozpoznawali postacie z bajek, układali bajkowe puzzle, odpowiadali na magiczne pytania, rozpoznawali księżniczki, a nawet pomagali Kopciuszkowi w sortowaniu ziaren. Wszystkie zadania sprawiły przedszkolakom wiele radości, każde dziecko miało możliwość uczestniczenia w konkursie oraz muzycznych zabawach. Dzieci entuzjastycznie kibicowały swoim kolegom i koleżankom i doskonale się bawiły, czego dowodem były uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych. To było wspaniałe i radosne spotkanie integrujące naszą społeczność przedszkolną. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Jolanta Szarek podziękowała Wszystkim za wspaniałą zabawę i zaangażowanie Dzieci oraz Pań nauczycielek i wręczyła każdej grupie dyplom doskonałej znajomości bajek, kolorowanki i pamiątkowe naklejki z postaciami z bajek.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *