Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

36Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni
w roku. Przygotowują się do niego starannie. Do naszego przedszkola, tradycyjnie już przybywa prawdziwy Święty Mikołaj 🙂

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenki lub wiersze, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola i został zaproszony do sali widowiskowej gdzie czekały na niego wszystkie przedszkolaki. Swój występ pt.: „Witaj Święty Mikołaju”, przygotowała grupa „Wędrowniczki” pod opieką pań: Moniki Dydak i Kamili Dąbrowieckiej. Były wesołe piosenki wierszyki i taniec śnieżynek. Święty Mikołaj wysłuchał piosenek, zapytał dzieci czy były grzecznie i podarował  dzieciom prezenty. Najpierw zabawki i gry dydaktyczne zostały wręczone dla poszczególnych grup, a następnie każde dziecko otrzymało indywidualny prezent od Świętego Mikołaja oraz zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z niezwykłym Gościem. Prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki, gry dydaktyczne oraz puzzle.

Dzieci długo wspominały ten dzień, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego Gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Dziękujemy serdecznie niezawodnym pomocnikom Świętego Mikołaja – Radzie Rodziców, Burmistrzowi Gminy Brzozów i Dyrekcji, za zatroszczenie się o prezenty.

Kamila Dąbrowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *