Dzień Dinozaura

28 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. To nietypowe święto obchodzone jest przez nasze przedszkolaki z wielką przyjemnością. Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie zabawki – dinozaury, albumy, plakaty i książki o dinozaurach, dzięki którym mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog
i czym się zajmuje. Tuż po śniadaniu najstarsze grupy zeszły do sali integracji sensorycznej, gdzie
za sprawą przygotowanej dekoracji, a także efektów świetlnych i dźwiękowych, przeniosły się w niezwykły, prehistoryczny świat dinozaurów.  Następnie uczestniczyły w szeregu dino -zabaw i konkurencji sportowych takich jak: poszukiwanie dinozaurów  w piasku kinetycznym,  zabawa z muzyką „podaj skałę”, wyścigi rzędów,  gimnastyka dinozaurami. Mogły na własne oczy zobaczy eksperyment przedstawiający erupcję wulkanu. Zaś największą atrakcja dla wszystkich przedszkolaków było spotkanie z „ostatnim żyjącym dinozaurem”, które zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.  

Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Był dla dzieci dużą atrakcją, która na długo pozostanie w ich pamięci.

                                                                                  Elżbieta Sroczyńska, Katarzyna Kędra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *