Konkurs z Języka Angielskiego

26.04.2024 r Przedszkole Samorządowe Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzozowie było organizatorem konkursu z języka angielskiego, w którym wzięły udział dzieci z przedszkoli z naszej gminy. Konkurs został rozpoczęty przedstawieniem pt. ”Let’s go to the Zoo” w wykonaniu dzieci z grupy Wędrowniczków przygotowanych przez panie Kamilę Dąbrowiecką i Monikę Dydak. W przedstawieniu dzieci zaprezentowały krótkie dialogi w języku angielskim oraz piosenki związane z tematem przewodnim konkursu. Konkurs był wynikiem wprowadzenia programu dwujęzyczności przedszkolaków. Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

W spotkaniu, które otworzyła 26 kwietnia br. dyrektor przedszkola Jolanta Szarek uczestniczyli również zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Brzozów Waldemar Och, Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku Rady Miejskiej w Brzozowie Mariola Pilszak, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Brzozowie Józef Baran, dyrektorzy przedszkoli wraz
z nauczycielami przygotowującymi dzieci do występu.

Drugim etapem konkursu były indywidualne występy dzieci, przygotowane przez swoich opiekunów. Mogliśmy usłyszeć zabawne piosenki i rymowanki, które miały na celu: motywować dzieci do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób, prezentować umiejętności wokalne i językowe przedszkolaków, propagować naukę języków obcych poprzez piosenkę, utrwalać i wzbogacać leksykę, pracować nad poprawną wymową, a także umożliwiać realizacje marzeń i ambicji.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki ufundowane przez Burmistrza Brzozowa oraz Przedszkole Samorządowe Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzozowie. Brawo Przedszkolaki! Występy były naprawdę na wysokim poziomie.

Warto dodać, że decyzją Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego od 1 września 2023 r. wszystkie przedszkola naszej gminy realizują program dwujęzyczności przedszkolaków. Dyrektorzy i nauczyciele wzięli udział w specjalnych szkoleniach, przygotowujących kadrę do realizacji tego projektu, natomiast grupa biorąca udział w pilotażu ( 2022 r.) z Przedszkole Samorządowe nr 1 w Brzozowie ul. Armii Krajowej 5 realizuje jego kolejny poziom.

Kamila Dąbrowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *