Wycieczka gr. „Muzykanci”

Dnia 4 czerwca dzieci z grupy „Muzykanci” wraz ze swoimi paniami udały się na wycieczkę do baśniowego miejsca, z magicznym otoczeniem, aby na własne oczy zobaczyć Chatę Baby Jagi w miejscowości Glinne, niedaleko Leska. Z samego rana wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Na miejscu zostaliśmy bardzo serdecznie powitani oraz zaproszeni na piernikowe warsztaty, podczas których każde dziecko mogło wybrać odpowiednią foremkę i nadać swojemu piernikowi wymarzony kształt. Własnoręczne przyrządzone słodkości, po upieczeniu, przedszkolaki mogły zabrać ze sobą do domu.

Po warsztatach dzieci zapoznały się z baśnią ,,O Jasiu i Małgosi” oraz zaczęły zwiedzanie od bajkowego wnętrza domu Baby Jagi, gdzie mogły wejść do kotła czarownicy, pooglądać czarodziejskie eliksiry, szkatułki ze złotem, a także wejść do klatki i posiedzieć na tronie wiedźmy. W następnej specjalnej komnacie można było polatać na super nowoczesnych miotłach. Ta atrakcja sprawiła dużo frajdy
i uśmiechu na twarzach każdego przedszkolaka, który odważył się na lot. Po zwiedzaniu Chaty Baby Jagi, lotach na miotle przyszedł czas na degustację gofrów ,,Baby Jagi”, z musem malinowym i innymi dodatkami wg życzenia dzieci. Magiczne miejsce sprawiło, że na twarzach naszych podopiecznych uśmiech gościł aż do późnego popołudnia.

Dziękujemy za miłą atmosferę i obsługę.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *