„UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

„Uczymy Dzieci Programować”, to ogólnopolski program edukacyjny, do którego dzieci z naszego przedszkola przystąpiły w obecnym roku szkolnym pod opieką p. Agnieszki Tabisz, prowadzącej kółko zainteresowań „Kodowanie na dywanie”.

Dzieci uczęszczające na zajęcia, przez cały rok realizowały zadania programowe. W twórczy i atrakcyjny sposób rozwijały takie umiejętności jak: cierpliwość, wytrwałość, umiejętności matematyczne i analityczne, umiejętność pracy w zespole. Realizacja programu pokazała nam, że kodowanie i programowanie nie jest trudne, a może być fajną zabawą.

Autorem realizowanego programu jest p. Anna Świć, organizatorem Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Program koordynują p. Anna Świć i p. Rafał Mitkowski. Wsparcia podczas realizacji programu udziela marka EduSense. Patronat honorowy nad programem sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

W dniu 18.06.2024 r. dzieci uczęszczające na kółko zainteresować, za całoroczną pracę otrzymały dyplomy, które uroczyście wręczyła p. dyr. Jolanta Szarek. Wraz z dyplomami dzieci otrzymały upominki, dzięki pozyskanym sponsorom, za które serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy małym programistom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *