Wyjątkowi goście w grupie „Motylki”

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.
Wychodząc temu naprzeciw
30 maja grupę „Motylki” odwiedziła zaproszona przez Panią Anię mama Hani – Pani Mariola, która przeczytała przedszkolakom bajki przyniesione z domowej biblioteki.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem i skupieniem wysłuchały opowieści o przygodach Żółwika Franklina oraz Kubusia Puchatka, a także oglądały kolorowe ilustracje.

W ten dzień gościliśmy również chomika „Holy”, którego także przyniosła nam pani Mariola- mama Hani. Dzieci mogły w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznać się z wyglądem chomika, sposobem odżywiania i dbania o niego. Dzieciom najbardziej podobały się popisy „Holy” w domku, kręcącej się kuli.

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie, a Mama Hani na pożegnanie otrzymała moc przytulasów ze strony naszych milusińskich.

Dziękujemy Pani Marioli za poświęcony czas i przemiłe spotkanie.

 

Anna Pietryka

Joanna Śnieżek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *