Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Zajęcia koleżeńskie w grupie „Muzykanci”

 

29 września 2019r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W związku z tym świętem w grupie integracyjnej dzieci 5-6 letnich „Muzykanci” dnia 30 września (tj. poniedziałek) odbyły się zajęcia z wykorzystaniem bajki terapeutycznej, prowadzone przez panią Jadwigę Krokis.

Zajęcia bajkoterapeutyczne rozpoczęły się od zabaw integracyjnych w kręgu. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach i rozmowie tematycznej dotyczącej omawianego zagadnienia – umiejętności dzielenia się z innymi dobrami materialnymi i niematerialnymi. Kolejnym etapem było odczytanie dzieciom „Bajki o Ciepłym i Puchatym” (wg A. Dodziuk), oraz rozmowa na jej temat, której celem było zwrócenie uwagi na istotę obdarowywania życzliwością, dobrocią, uśmiechem, itp. Następnie przedszkolaki miały możliwość rozwijania twórczych działań podczas wykonywania pracy plastycznej „Ciepłe i Puchate, Zimne
i Kolczaste” z wykorzystaniem Metody Malowania Dziesięcioma Palcami – wg R.F. Show.

Zajęcia przebiegały w miłej, pełnej akceptacji atmosferze, a bezpośrednio po nich Dyrektor Jolanta Szarek przekazała dla dzieci z grupy „Muzykanci” Najpiękniejsze baśnie Charles’a Perrault, grę rozwijającą umiejętność aktywnego słuchania oraz worek ze słodyczami, jako podziękowanie za aktywny udział przedszkolaków w zajęciach i zachętę do dalszej pracy w roku szkolnym 2019/2020.

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *