26 maj – Dzień Mamy

 ,,Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar , płacze, przebacza, odepchnięta wraca

 – to miłość macierzyńska.”

Józef Ignacy Kraszewski

 

Dzień Mamy i to wyjątkowe święto, którego celem jest ukazanie jak ważna w życiu każdego człowieka jest MAMA . To jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku, kiedy to w szczególny sposób myślimy o naszych mamach, dziękując im za trud wychowania.

Święto to  obchodzone jest nie tylko w Polsce ale na całym świecie, bo macierzyństwo nie zna granic. Na każdym kontynencie, niemal w każdym kraju, dzieci, zarówno te małe jak i te większe doceniają swoje mamy.W Polsce dzień Matki obchodzony jest on od 1914 roku, a w wielu innych krajach oficjalnie dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Korzenie święta sięgają jednak czasów antycznych.

W naszym Przedszkolu Dzień Mamy był zawsze hucznie obchodzony. W każdej grupie począwszy od Krasnali a skończywszy na najstarszych grupach zerówkowych odbywały się spotkania przy kawie i ciastku połączone z montażami słowno – muzycznymi, w trakcie których dzieci deklamowały piękne wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i wręczały laurki czy drobne upominki.  Dzień ten był niezwykle uroczysty i wyjątkowy zarówno dla przedszkolaków jak i Mam.

W tym roku nie możemy spotkać się na takich uroczystościach, ale pamiętamy o Wszystkich Mamach naszych podopiecznych. Dziękujemy im za to, że w tym niecodziennym czasie poświęciły się z wielkim oddaniem edukacji swoich pociech.

Wszystkim Mamom z okazji ich Święta życzymy spełnienia marzeń, chwil wytchnienia, słonecznych uśmiechów, radości życia i nieustającego zadowolenia ze swoich dzieci.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Przedszkola Samorządowego nr 2
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Marii Konopnickiej w Brzozowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *