Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2020

Tak się wszystko zaczęło…..

W 2009 roku,  Anna Nogacka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi, zaproponowała, aby każdego roku, przedszkolaki miały swoje wspólne święto – Dzień Przedszkolaka. Zostało wybrane miejsce do uroczystego świętowania tego dnia oraz data – 20 września 2010 roku. Na tę szczególną okazję wymyślono tekst Hymnu Dnia Przedszkolaka. Zgodnie z planem, wszyscy uczestnicy spotkali się w Parku na Janowie. Przedszkolaki wspólnie z władzami miasta posadziły młode dęby, jako symbol wydarzenia. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały „Hymn Przedszkolaka” a tysiące kolorowych baloników poleciało
w górę. 

Uchwałą Sejmu RP z dnia 13 września 2013 r. dzień 20 września ustanowiony został
Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

W naszej placówce obchody tego szczególnego dnia zwykle odbywają się w hucznej atmosferze.  Niewątpliwie tradycją stały się wesołe  korowody śpiewających przedszkolaków, przechodzące ulicami naszego miasta. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię COVID–19, zmuszeni byliśmy zrezygnować z uroczystych przemarszów i wspólnego świętowania. Nie mogliśmy jednak zapomnieć
o naszych przedszkolakach i ich święcie. 

Na dzień 21.09.2020 r w każdej z grup zostały zaplanowane i zorganizowane zabawy przy największych przebojach dla dzieci, konkursy sportowe, zabawy sprawnościowe, zabawy integracyjne i inne atrakcje dla dzieci. 

Różnorodne formy świętowania, dyplomy, medale, małe podarunki – wszystko po to, by dzieci poczuły się
dumne z powodu bycia przedszkolakiem. W końcu to nie byle co, a bardzo ważna sprawa! 

Dzieci z entuzjazmem angażowały się w kolejne zabawy a  uśmiechy na  twarzach, najlepiej odzwierciedlały ich znakomity nastrój. W tym dniu nasze przedszkole rozbrzmiewało śpiewem, muzyką
no i oczywiście radością, a wesołej zabawy tego dnia nie było końca.

Podsumowując, pomimo innej formy obchodów tego święta, był to dzień, w którym wszyscy się bawiliśmy
i radości nie było końca. 

Elżbieta Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *