Wakacje z książką w grupie „Biedronki”

Wakacje to czas wyjazdów i odpoczynku. Jednak w tym roku, w naszym przedszkolu słychać gwar dziecięcych rozmów, ponieważ przedszkole pełni dyżur wakacyjny. Aby nasze przedszkolaki zintegrować
i zainteresować, staramy się wybrać tematy bliskie dzieciom.

W grupie „Biedronki” wybrałyśmy spotkanie z książką, w celu wzbudzenia zainteresowania książką poprzez zabawy: słowne, literackie, teatralne, muzyczne, plastyczne i techniczne. Starałyśmy się wzbogacić słownictwo dziecięce o pojęcia związane z książką i jej budową, wdrażałyśmy do poszanowania książek. Dzieci poznały wiele utworów literatury dziecięcej, które wzbogaciłyśmy o utwory i postać Marii Konopnickiej – patronki naszego przedszkola. Przedszkolaki utworzyły nowy kącik książek, wysłuchały m.in. wiersza M. Konopnickiej pt. „Tęcza”, po czym ilustrowały jego treść ruchem i rysunkiem. Podsumowaniem tygodnia było wykonanie kolorowych zakładek do książek. Nasze działania przyczynią się do rozwijania twórczego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Antonina Haduch, Katarzyna Kędra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *