105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

W naszym Przedszkolu tradycyjnie już, świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. W piątek, 10 listopada odbyło się wyjątkowe spotkanie upamiętniające 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się na sali widowiskowej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu wysłuchali  recytowanych przez poszczególne grupy przedszkolne wierszy patriotycznych, takich jak „Kto ty Jesteś?”, 'Polska mój kraj”, „Barwy Ojczyste” oraz przepięknych pieśni patriotycznych, m. in. „Orzeł Biały”. Święto Odzyskania Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *