Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie… Pluszowe Misie opanowały Przedszkole Samorządowe Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  w Brzozowie. Przybyły, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2021r. wszystkie przedszkolne dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie
nie przemija.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne każda grupa przeżywała ten wyjątkowy dzień w salach pod opieką swoich kochanych pań. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zabaw w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu panie nauczycielki przygotowały wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Nie zabrakło też misiowych łakoci.

Oprócz tego do dwóch najstarszych grup – MUZYKANCI I JAGÓDKI zawitał gość specjalny – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej – Pani Agatka, która wzbogaciła wiedzę dzieci o różne ciekawostki związane z postacią misia, przeczytała parę bajek z Misiem w roli głównej oraz zachęciła wszystkich milusińskich do korzystania z zasobów bibliotecznych.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie Święto Misia zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Anna Rzepka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *