Ekologiczne i wielozmysłowe zabawy w grupie „Jagódki”

Ekologiczne i wielozmysłowe zabawy w grupie „Jagódki”

W roku szkolnym 2021/2022 Nasze Przedszkole bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” poświęconego tematyce ekologicznej. Proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie do ruchu i aktywnego wypoczynku od najmłodszych lat – to główne cel programu.

W oparciu o dostarczone przez organizatora materiały edukacyjne w grupie VII „Jagódki” dnia 14.12.2021r./ tj. wtorek, przeprowadzone zostały pierwsze zajęcia z zakresu w/w programu. Podczas różnych aktywności dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat lasu, zwierząt w nim żyjących oraz zagrożeń płynących ze strony człowieka wobec środowiska. Wyzwaniem, z którym dzieci doskonale sobie poradziły było odkodowywanie obrazka zgodnie z czytaną przez nauczyciela instrukcją. Efektem pracy „Jagódek” było piękne drzewo, które powstało z kolorowych kubeczków.

W czwartkowe przedpołudnie natomiast, tj. 16 grudnia „Jagódki” uczestniczyły w zajęciach, podczas których doświadczały wielozmysłowo wrażeń związanych z nadchodzącą porą roku – zimą. Poprzez różne zabawy dzieci zachęcane były do samodzielnego działania i doskonaliły wrażliwość zmysłową oraz poszerzały wiadomości związane z nadchodzącą porą roku. Bezpośrednio po zapaleniu lampki zapachowej nauczycielka powitała każde dziecko z osobna poprzez masowanie rączki olejkiem miętowym. Następnie prowadząca przeczytała przedszkolakom opowiadanie „Królowa śniegu” ilustrowane obrazkami. Po zabawach badawczych z lodem i śniegiem dzieci przystąpiły do wykonywania różnych zadań. Nie zabrakło rzutów do celu, pokonywania ścieżki sensorycznej, układania puzzli czy labiryntu. Dużo radości sprawiła dzieciom gra na trójkącie oraz taniec
wstążkami.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *