Gdzie jest Gwiazda Betlejemska?

Gdzie jest Gwiazda Betlejemska?

Coroczną tradycją naszego przedszkola jest przedstawienie jasełkowe przygotowywane przed Świętami Bożego Narodzenia. Inscenizacja jasełkowa ma wprowadzać w świąteczną, magiczną atmosferę, przybliżać świąteczne zwyczaje, ale również rozwijać indywidualne predyspozycje i uzdolnienia aktorskie dzieci, zachęcać do przełamywania nieśmiałości podczas występów.

            W tym roku opowieść o Bożym Narodzeniu zaprezentowana została nieco inaczej. Głównym bohaterem przedstawienia była Gwiazda Betlejemska, która niespodziewanie zaginęła. Szukały jej krasnale,  leśne zwierzęta oraz Czerwony Kapturek. Całe szczęście została odnaleziona…gdzie się podziała oraz kto ją odnalazł można dowiedzieć się oglądając nasz występ. Przedstawienie przygotowała najstarsza grupa dzieci pięcio i sześcioletnich „Muzykanci”. Dziękujemy dzieciom za wcielenie się
w przydzielone role, piękny śpiew pastorałek i kolęd. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu odpowiednich strojów dla małych aktorów. Pani Katarzynie Kołodziejczyk dziękujemy za nagranie oraz montaż filmiku.

Świąteczna atmosfera w naszej placówce panowała również dnia następnego tj. 21 grudnia kiedy to odbyła się Wigilia. Każda z grup świętowała w swojej sali, przy pięknie przystrojonych stołach nakrytych białym obrusem. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, tradycyjnych potraw tj. czerwonego barszczu, ryby po grecku, a na koniec słodkiego poczęstunku oraz śpiewu kolęd.

            Na naszym przedszkolnym holu można podziwiać ekologiczne świąteczne ozdoby, które zostały wykonane przez chętnych Rodziców oraz dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie , pomysłowe prace
i udział w konkursie Ekologiczna Ozdoba Bożonarodzeniowa. Wszystkim Rodzicom i dzieciom życzymy Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania oraz zdjęć w fotogalerii.

Eliza Boroń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *