Z wizytą w Przedszkolnej Bibliotece

Z wizytą w Bibliotece

4 lutego Przedszkolaki z grupy „Wędrowniczki” odwiedziły Przedszkolną Biblioteczkę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na regałach. Chłopcom najbardziej spodobały się bogato ilustrowane książki o dinozaurach, natomiast dziewczynki sięgały po bajeczki o księżniczkach i zwierzętach. Pani Iwonka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek oraz jak należy dbać o wypożyczone pozycje. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Dla Naszych Przedszkolaków była to pierwsza wizyta w Przedszkolnej Bibliotece. W tym dniu Dzieci wykonały również spersonalizowaną zakładkę do książki, która będzie fajnym wspomnieniem wizyty oraz zachętą do czytania swoich ulubionych bajek.

Nasze Przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Pamiętajmy, że głośne czytanie dzieciom wspomaga ich rozwój, wzmacnia ich kompetencje społeczne, pomaga rozwiązywać konflikty, wzmacnia więzi. 

 

Anna Pietryka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *