Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września (tj. wtorek) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem.

Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Mariolę Pilszak – Przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku w Brzozowie oraz Panią Katarzynę Tercha-Frankiewicz – poetkę oraz absolwentkę naszego Przedszkola. Pani Mariola przeczytała przedszkolakom znaną i bardzo lubianą przez dzieci baśń Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”, natomiast Pani Kasia zaprezentowała swój autorski utwór pt.: „Iskierka”. Po wysłuchaniu utworów dzieci mogły wykazać się uważnym słuchaniem, odpowiadając na zadawane przez Panią Mariolę pytania. Wszyscy zostali nagrodzeni cukierkami.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy Pani Marioli i Pani Kasi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *