Obchody Dnia Seniora w naszym przedszkolu

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.  Głównym celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury. Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

W związku z powyższym w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić Ogólnopolski Dzień Seniora, który przypada na dzień 14 listopada. To bardzo ważne święto i doskonała okazja do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Mądrość i doświadczenie życiowe to wartości absolutnie nie do przecenienia. Z tej okazji przedszkolaki z grupy integracyjnej „Muzykanci” pod opieką swoich wychowawców, przygotowały montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Wszystkim Seniorom”. Już 8 go listopada gościliśmy w przedszkolu Seniorów, czyli emerytowanych pracowników naszej placówki. Kolejnego dnia – 9 listopada, na widowni w przedszkolu zasiedli Seniorzy z Uniwersytetu III Wieku w Brzozowie, a w godzinach popołudniowych występ naszych małych aktorów obejrzeli ich Rodzice. Z kolei dnia 15 listopada dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przed swoimi kochanymi Babciami i Dziadkami. Były wiersze, życzenia, dobre rady, piosenki o młodych latach życia, a na zakończenia każdego niepowtarzalnego występu nasi milusińscy odśpiewali głośne sto lat dla wspaniałych gości. Po występach był czas na degustację słodkości, wręczanie drobnych upominków w postaci piernikowych serc, a także wspólne rozmowy, które wywoływały uśmiech na wszystkich twarzach.

Trzeba przyznać, że pod promiennymi uśmiechami ukryły się prawdziwe emocje… Nie zabrakło słów uznania dla Seniorów: „Kochani Seniorzy, za wszystko Wam dziękujemy…”

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *