Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu

6 grudzień jest dniem na który czekają wszyscy, zarówno dzieci jaki i dorośli. W naszym przedszkolu właśnie tego dnia pojawił się długo oczekiwany Gość Święty Mikołaj. Przedszkolaki przygotowywały się na tą chwilę już od samego ranka. Podczas zajęć poznały historię świętego Biskupa z Miry, ćwiczyły recytowanie wierszy i śpiewanie piosenek dla wyjątkowego Gościa. Po śniadaniu, odświętnie ubrani udaliśmy się na salę widowiskową, gdzie czekaliśmy na  spotkanie ze Świętym Mikołajem. W magiczny nastrój wprowadziła nas pani dyrektor Jolanta Szarek, która powitała wszystkie dzieci oraz piękna dekoracja sali. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka, co świadczyło o tym, że zbliża się nikt inny jak Święty Mikołaj, który pomimo braku śniegu przybył do naszych przedszkolaków. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione. Spotkanie rozpoczęliśmy okolicznościowym montażem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci z grupy „Wędrowniczki”, które pod opieką pani Elżbiety Mazur powitały niezwykłego Gościa.

Wizyta Świętego Mikołaja przebiegała w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Oprócz pełnego prezentów worka, Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył duże paczki, a w nich dla każdego coś dobrego. Prócz indywidualnych prezentów – przygotowanych przez Radę Rodziców, dzieci otrzymały również wspólne prezenty grupowe do swoich sal, o które zatroszczyła się Dyrekcja. Były to gry dydaktyczne, układanki, puzzle i zabawki. Tego dnia prezenty królowały w naszym przedszkolu, a dopełnieniem była paczka od Burmistrza Brzozowa – Pana Szymona Stapińskiego. Dziękujemy wszystkim pomocnikom Mikołaja za przygotowanie prezentów 🙂

Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich. Odwiedził pracowników przedszkola, przygotował prezenty dla dzieci, które uczęszczają na zajęcia indywidualne do naszego przedszkola, a także do gabinetów gdzie te zajęcia się odbywają. Obdarowywał słodkościami spotkanych rodziców, a na zakończenie wizyty zaglądał do sal, aby się pożegnać i sprawdzić czy przedszkolaki zjadają obiadki:) Dużo radości sprawiły dzieciom również, pamiątkowe fotografie z Mikołajem.

Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Cieszymy się, że  Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *