„CAŁA  POLSKA  CZYTA  DZIECIOM”  W  GRUPIE VI „MUZYKANCI”

Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w grupie „Muzykanci” przeprowadzono  serię spotkań „Rodzice czytają dzieciom”.
Częste czytanie bajek jest bardzo ważnym źródłem oddziaływania na osobowość dzieci. Znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej, wspiera także rozwój emocjonalny, budzi wrażliwość moralną i estetyczną oraz sprzyja rozwijaniu postaw twórczych dzieci. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje ten ważny nawyk przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem buduje także więź między dorosłym i dzieckiem. Wiek przedszkolny to najbardziej odpowiedni czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Kontakt z książką już na tym etapie ma ogromne znaczenie w dalszej nauce szkolnej naszych podopiecznych i ich uczestnictwie w kulturze.

Do tej akcji bardzo chętnie dołączyli Rodzice i krewni dzieci z grupy „Muzykanci”. Działanie polegało na tym, że chętni Rodzice przychodzili do grupy i  czytali przedszkolakom. Utwory były najczęściej wybierane przez Córkę czy Syna, zazwyczaj były to bajki przyniesione z domu. Dzieci były bardzo dumne ze swoich rodziców. Świadomość, że to „mój rodzic” przyszedł do nas i czyta wszystkim dzieciom to powód do zadowolenia i radości.

Bajki w grupie „Muzykanci” czytali: tato Olusia, mama Antosia, mama Oli, wujek Milenki i mama Filipka, za co bardzo dziękujemy.

Joanna Śnieżek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *