ŚWIATOWY  DZIEŃ  ŚWIADOMOŚCI  AUTYZMU  W  NASZYM  PRZEDSZKOLU

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy które mają na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem, a także przeciwdziałanie dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.
Z tej okazji w naszym przedszkolu wszystkie „serca zaświeciły na niebiesko” wyrażając kolorem niebieskim swoją solidarność z osobami z autyzmem. Tego ważnego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. W każdej z grup odbyły się pogadanki uświadamiające przedszkolakom trudności, z jakimi borykają się dzieci ze spectrum autyzmu. Przedszkolaki obejrzały prezentację  multimedialną „Zrozumieć Autyzm”, słuchały też bajek terapeutycznych. Brały udział w ciekawych zabawach i doświadczeniach sensorycznych. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie ciekawych prac plastycznych „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”, plakatu w formie kolorowanki wieloelementowej, bukietu  dłoni z dmuchanych niebieskich rękawic.

Jako placówka integracyjna promujmy empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Organizując obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, chcieliśmy pokazać głównie naszym przedszkolakom, że „Wszyscy jesteśmy równi”: umiemy żyć i bawić się razem na co dzień i od święta.

Kamila Herbut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *