WIZYTA  „MUZYKANTÓW”  I  „JAGÓDEK”  W  BIBLIOTECE

W związku z obchodzonym dnia 8 – go maja Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, dzieci z grupy VI „Muzykanci” oraz VII „Jagódki”, we wtorkowe przedpołudnie wybrały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzozowie. W Oddziale dla Dzieci przywitały ich p. Wioletta oraz p. Marta.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Pani Wioletta we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy dbać o wypożyczone książki.
Następnie nasi podopieczni wysłuchali krótkiej pogadanki p. Marty na temat tego „Jak powstaje książka” oraz bajki „Mój przyjaciel Kemushi”, z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, którą odczytała p. Wioletta. Uwieńczeniem spotkania było rozwiązywanie różnorodnych zagadek przygotowanych przez panią Martę oraz wykonanie przez dzieci pięknego motylka. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia.
Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.

Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarkom za miłe przyjęcie, wspólnie spędzony czas oraz upominki w postaci książek (i nie tylko), z którymi wróciliśmy do przedszkola.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *