WYCIECZKA „JAGÓDEK” I „MUZYKANTÓW”

Dnia 31 maja dzieci z grupy VI „Muzykanci” oraz VII „Jagódki” wraz z paniami udały się do Muzeum Lizaka w Jaśle. Po przybyciu na miejsce przedszkolaki dowiedziały się o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała ich produkcja. Podczas zwiedzania dzieci mogły zobaczyć stare maszyny do wyrobu, do formowania i do pakowania lizaków. Poznały również proces tworzenia karmelu, barwienia, łączenia w różne kolory. Dzieci miały również okazję powąchać aromaty dodawane do lizaków. Największą atrakcją w Muzeum okazały się jednak warsztaty, podczas których przedszkolaki miały możliwość własnoręcznego uformowania lizaka. Każdy wykonał swojego lizaka i otrzymał go w prezencie.
Po wyjściu z Muzeum zagościliśmy jeszcze w pobliskiej pizzerii, gdzie uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach – tym razem – tworzenia własnej pizzy. Nasi podopieczni mogli samodzielnie wykonać swoją pizzę. Wszystkie składniki przygotowane były na stołach, a zadaniem dzieci było nałożenie ich na rozwałkowane przez siebie ciasto. Następnie każdy uczestnik warsztatów mógł skonsumować własną pizzę, która była oczywiście przepyszna. Wycieczka była bardzo ciekawa, ale też słodka i smaczna.
Wyjazd ten był niezwykle udany i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych. Dzieci trochę zmęczone, ale zadowolone i z uśmiechem na twarzy oraz własnoręcznie zrobionym lizakiem wróciły do przedszkola.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *