Dzień postaci z bajek w gr. „Pszczółki” i „Wędrowniczki”

„Czy to bajka? Czy nie bajka, myślcie sobie co tam chcecie
a ja przecież wam powiadam krasnoludki są na świecie”

                        W środę 8 listopada grupa dzieci 3,4 – letnich „Pszczółki” oraz 4,5 – letnich „Wędrowniczki” wraz ze swoimi paniami obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki zgromadziły się w sali widowiskowej przedszkola w strojach krasnali oraz czapkach zwierzątek. Gościem specjalnym była Pani Wioletta Rachwał – pracownik Biblioteki Publicznej w Brzozowie, Oddziału dla Dzieci. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt. „Pszczółka Maja” i przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat przygody Mai i Gucia oraz wartości przyjaźni. Następnie chętne dzieci wzięły udział w układaniu puzzli „Pszczółka Maja”. Podczas tego zadania nasi wychowankowie nazywali części ciała tego owada, wzbogacając swoje słownictwo; poruszono również temat roli pszczół w przyrodzie.

W dalszej części spotkania dzieci bawiły się w odgadywanie tytułów bajek, z których pochodzą bohaterowie przedstawieni na obrazkach. Przedszkolaki znają większość postaci bajkowych, chętnie też wypowiadali się na ich temat, oceniali charaktery pod kątem dobra i zła.

Przerywnikiem w spotkaniu były zabawy muzyczno – taneczne z elementami ilustracji ruchowej, które dostarczyły dzieciom oprócz dawki energii, również dużo radości i poczucia wspólnoty przedszkolnej.

Wszystkie dzieci otrzymały od Pani bibliotekarki zakładki do książek oraz zostały zaproszone do zapisania się do biblioteki.

Dziękujemy serdecznie Pani Wioletcie Rachwał za przybycie do naszego przedszkola.

Eliza Boroń, Bożena Dąbrowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *