„Leśne Spotkanie”

W dniu 12 i 13 czerwca 2024r. Odwiedziła nas Pani Małgorzata Wolanin- myśliwa, która należy do Polskiego Związku Łowieckiego i jest członkiem Koła Łowieckiego „Jeleń” w Brzozowie.

Dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Starsze przedszkolaki mogły poznać dokładnie rolę myśliwego w życiu lasu. Pani myśliwa z entuzjazmem opowiadała bardzo ciekawie o zwierzętach mieszkających w lesie, ich wyglądzie oraz warunkach, w jakich żyją. Dzieci mogły dowiedzieć się, w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, aby mogły przetrwać zimę, co jest przysmakiem dzików, saren, bażantów, ale również jak należy się zachować w lesie. Zobaczyły niektóre trofea myśliwskie. Dla naszych milusińskich ważna była także informacja, jak dzieci i dorośli powinni zachować się podczas niespodziewanego spotkania z mieszkańcami lasu. Pani Małgosia rozdała dzieciom liczne pamiątki.

Na koniec spotkania dzieci wręczyły podziękowanie i kwiaty oraz zaprosiły gościa do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Pożegnaliśmy się z naszym gościem, oczywiście, jak przystało na miłośników lasu – „Darz bór”

Kamila Herbut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *