DZIEŃ KOBIET z Przedszkolem Samorządowym nr 2 w Brzozowie

Dzień Kobiet z Przedszkolem Samorządowym nr 2 w Brzozowie

„Świat bez kobiet

byłby jak

ogród bez kwiatów.”

Pod takim hasłem, w tym szczególnym dniu chłopcy z kółka wokalnego i tanecznego postanowili pokazać, że pamiętają nie tylko o koleżankach i Paniach w przedszkolu, ale również o kobietach z najbliższego otoczenia.

Z koszami pełnymi kwiatów, które powstały dzięki Pani Elizie Boroń z kółka plastycznego, głośnikiem w ręce i piosenką na ustach, mali mężczyźni pod opieką Pań Anny Rzepki i Elżbiety Mazur pełni radości i optymizmu wyruszyli w plener.

Ich celem było złożenie życzeń oraz wręczenie symbolicznego kwiatka kobietom, które na co dzień pracują w różnych urzędach, instytucjach i zakładach produkcyjnych na terenie Brzozowa. Swoje pierwsze kroki skierowali do Banku Pekao S.A. Kolejnym miejscem, które odwiedzili była zaprzyjaźniona z Przedszkolem Księgarnia NOVA. Zmierzając w kierunku Poczty Polskiej, chłopcy wraz z Paniami postanowili zrobić niespodziankę sąsiadującym zakładom pracy: Pogotowiu Krawieckiemu, Pani fryzjerce Agnieszce, Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych, Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej im. Z. Chmielewskiego oraz Cukierni „Ciacho.”

Po złożeniu życzeń w wyżej wymienionych miejscach, w dalszym ciągu pełni energii, udali się do sklepu Domix, a następnie do Dziennego Domu Pobytu i Akademii Urody. Po krótkim odpoczynku wyruszyli w dalszą drogę. Kolejnym ich celem były: Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół oraz Starostwo Powiatowe mieszczące się w budynku Urzędu Miejskiego. Zbliżając się ku końcowi swojej wyprawy nie mogli zapomnieć o Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, którego biura mieszczą się w dwóch budynkach. Ostatnim ich celem była Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Odwiedzając wszystkie wymienione miejsca można było zauważyć niejednokrotnie pozytywne zaskoczenie, uśmiech na twarzy i życzliwość. Mali wykonawcy i ich panie usłyszeli słowa uznania ze strony odbiorców.

W podziękowaniu za odśpiewane życzenia chłopcy otrzymywali drobne prezenty oraz słodkie upominki. Zmęczeni, głodni ale pełni wrażeń nasi dżentelmeni wrócili do przedszkola nie zapominając też               o kobietach pracujących w naszej placówce, którym również złożyli życzenia i wręczyli drobny upominek.

Cały dzień był pełen wrażeń, niespodzianek i uśmiechów. Podczas naszej nieobecności w przedszkolnych salach również panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Na przedszkolaków czekała nie lada niespodzianka. W progu naszego przedszkola pojawiły się dwie Panie – Wioleta Birecka i Amelia Kwolek, ubrane na sportowo, które zorganizowały dla wszystkich milusińskich zajęcia fitness. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a instruktorki, taką formą aktywności, nie tylko u dzieci ale też u pań wzbudziły radość i zainteresowanie.

8 marca to czas w którym każda kobieta powinna czuć się atrakcyjna, ważna i doceniona. I tak się stało. Wszystkie Panie, zarówno te małe jak i duże były bardzo dumne z chłopców, dzięki którym Święto upłynęło w miłej atmosferze, a wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil dało wszystkim wiele radości, za co bardzo dziękujemy.

Niedzielne popołudnie 10 marca było kontynuacją akcji rozpoczętej w piątkowy dzień. W tym dniu dzieci z kółka wokalnego pod kierunkiem pani Anny Rzepki i tanecznego pod opieką pań: Elżbiety Mazur i Olimpii Jagieła – Bodzioch gościły na scenie brzozowskiego Kina „Sokół”. Cała impreza pod hasłem: „Dzień Kobiet z Mężczyznami w tle” prowadzona była przez zaprzyjaźnionego z naszą placówką pana Krzysztofa Chrobaka i panią Annę Rzepkę.

Przygotowany program obejmował piosenki pochodzące z różnych stron świata, które były przeplecione tańcami.

Niewątpliwie największym sukcesem było zaangażowanie w występy dzieci objętych w naszym przedszkolu pomocą psychologiczno – pedagogiczną. Jakże miło było usłyszeć dziewczynki w solowych wykonaniach piosenek, które na co dzień w naszej placówce są nieśmiałe, małomówne i wstydliwe. Na scenie towarzyszyła im pewność siebie i niesamowita odwaga, związana z występem przed tak dużą publicznością, który też dla kilkorga dzieci był debiutem. Pomimo zaangażowania, przygotowań i chęci uczestnictwa we wcześniejszych przedsięwzięciach, dzieci nie zdobyły się na odwagę, aby wyjść na scenę i wystąpić publicznie. Tym razem było inaczej, zmotywowane i zachęcone do działania pokonały swoje słabości, lęki oraz tremę i świetnie wykonały swoje zadanie – śpiew piosenek czy taniec, przysparzając tym samym wiele radości i dumy, zarówno rodzicom, jak i paniom prowadzącym zajęcia rozwijające umiejętności dzieci.

Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Po zakończonym występie dzieci otrzymały od publiczności gromkie brawa, natomiast pani dyrektor w nagrodę za tak piękny udział obdarowała wszystkich milusińskich słodkimi upominkami. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń kulturalnych naszego przedszkola.

Anna Rzepka

Elżbieta Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *