OSWAJAMY PROGRAMOWANIE – KODUJEMY Z PRZEDSZKOLAKAMI

OSWAJAMY PROGRAMOWANIE – KODUJEMY Z PRZEDSZKOLAKAMI

Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, począwszy już od przedszkola. Mając na uwadze, iż zmiany w podstawie programowej nakładają na nauczyciela nowe obowiązki wprowadzania dzieci w wirtualny świat, nasze przedszkole postanowiło pójść tym torem.

W dniu 09.04.2019r. p. A. Tabisz zaproponowała dzieciom z najstarszej grupy „Wędrowniczki” zajęcia z zakresu kodowania pt. „Wiosenny ogród kwiatowy”. Na zajęcia zostali zaproszeni również nauczyciele, by wspólnie przyjrzeć się od podstaw nauce programowania.

Zaproponowane zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci kodowaniem bez użycia komputera, rozwijanie spostrzegawczości, logicznego myślenia i zdolności matematycznych ,a także odczytywania symboli i znaków.

Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, odczytywały współrzędne położenia kartoników, poprawnie kodowały drogę i programowały robota, oraz poprawnie określały kierunki „w prawo”, „w lewo”. Przedszkolaki  pracowały zespołowo, z całą grupą oraz indywidualnie odkodowywały obrazki, gdzie każde dziecko miało okazje do odniesienia sukcesu. Zajęcia podobały się wszystkim dzieciom i będą one z pewnością czekały na kolejne.

 

Agnieszka Tabisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *