WIZYTA POLICJANTA

WIZYTA POLICJANTA

W tygodniu 16-20 września wszystkie grupy realizowały tematykę „Moja droga do przedszkola”. W czasie zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zasad ruchu drogowego. Zapoznane zostały z zasadami bezpiecznego poruszania po drodze, z zasadami przejścia przez jezdnię. Poznały działanie sygnalizatora świetlnego oraz utrwaliły numer alarmowy 112. Grupy starsze wyruszyły na wycieczkę na skrzyżowanie.

Podsumowaniem tematyki tygodnia była wizyta Policjanta. Grupy starsze „Wędrowniczki”, „Pszczółki”, „Muzykanci”, „Jagódki” spotkały się z Policjantem 18 września, natomiast grupy młodsze „Krasnale”, „Biedronki”, „Muzykanci”, „Motylki”- 20 września.

Sierżant sztabowy Pan Łukasz Adamski z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie (tata naszego Karolka z grupy „Wędrowniczki”) poruszył zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Zaprezentował mundur, narzędzia potrzebne do pracy. Przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych podczas sytuacji zagrożenia. Zademonstrował z udziałem przedszkolaków, jak należy się zachować podczas ataku psa. Przypomniał o ważnej kwestii przewożenia dzieci w fotelikach podczas jazdy samochodem. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Dziękujemy Panu Łukaszowi Adamskiemu za wizytę w przedszkolu.

Eliza Boroń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *