Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

 

22.10.2019r. grupa „Wędrowniczki” zawędrowała do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem. Tego Pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać 😉 Jest on autorem ponad dwustu bajek dla dzieci i właścicielem ukochanej kotki Frotki. Pisze bajeczki dla dzieciaków już od dwudziestu czterech lat. Są to wierszowane utwory – pełne humoru jak i edukacyjnego wymiaru. Najbardziej znanymi książeczkami są: „Awantura na podwórku”, „Zostań mistrzem”, „Kocie łakocie” czy „Bajka o Smoku i Kraku”.

Na początku powitała przedszkolaków dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – pani Krystyna Rymarz. Później natomiast pan Wiesław zdradził historię o tym, jak dzięki swojej małej córeczce został pisarzem. Autor czytał bajeczki w zabawny sposób, opowiadał o okładkach, rysunkach, bohaterach swoich książeczek i o tym, skąd bierze inspiracje do pisania. Ponadto ogłosił konkurs, w którym dzieci mogły wygrać zakładki do książek i naklejki, zaś nagrodą główną były książeczki autorstwa pana Wiesława. Przedszkolaki przez cały czas chętnie odpowiadały na pytania dotyczące bajeczek i z zainteresowaniem słuchały prelekcji.

Spotkanie było bardzo udane. Po powrocie do przedszkola czytaliśmy bajki wygrane w konkursie, a dzieci przez długi czas zostały pod ogromnym wrażeniem Pana Wiesława.

 

Katarzyna Kielar

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *