Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 23 października.

Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola – Jolanta Szarek, która przywitała wszystkich zgromadzonych: dzieci ze starszych grup, rodziców, a przede wszystkim dzieci, które w tym roku pierwszy raz przekroczyły próg naszego przedszkola. Dalej był czas występów dzieci z grupy „Pszczółki”, przygotowanych przez panie – Joannę Śnieżek oraz Annę Związek.

Starszaki pięknie powitały swoich młodszych kolegów.  Po występie starszych kolegów nastąpił bardzo ważny występ – nasi najmłodsi zaprezentowali piosenkę „My jesteśmy krasnoludki” oraz wiersz „Mam trzy latka”.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez naszą panią dyrektor  oraz wreczenie pamiątkowych dyplomów, książek i słodkości.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy  i zadowolenia ze swoich pociech.

Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców z grupy „Krasnale” za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci w tym wyjątkowym i ważnym dniu.

Olimpia Jagieła-Bodzioch

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *